Apie didesnes bures

Plaukiojame savo balose ir plepame apie burių dydžius – 5.7, 7.5, 9, 10kvm. Na gerai gal dar ir apie 11.5kvm. O štai burlaiviukas “Sedov” 4195 kvadratus . Didžiausias pasaulyje burlaivis kaip ne kaip. Bet apie jį vėliau.



Pabėgau nuo lietuviškos vasarinės nepūtės į kitą pasaulio pusę. Susiklosčius aplinkybėms praeitą savaitgalį (ar užpraeitą?) atsidūriau San Franciske. Na tiksliau jo priemiesčiuose. Šeštadienį su Vytu iš Alamedos jachtų uosto paėmėme nedicką, bet smagią jachčikę Colgate, 26 pėdų ilgio. Kaži kodėl burlenčių mes pėdomis nematuojame ? O jachtas tik taip. Taigi 26 pėdos yra nedidukė jachta, kaip mes burlentajai sakome „mažulė“ :)



Taigi mažulė turi savų niuansų – valdymas gerokai mažiau automatizuotas, ne šturvalas, o rumpelis, pakabinamas motoras ir t.t. Užtat koks action jausmas ! – esi arti vandens, SFO įlankos bangeles jauti visa esme, netgi vandens ant galvos kapojantis per čopą gauni. Taigi man mažulė jachta SFO sąlygomis patinka. Į jūrą/vandenyną plaukti gal ir nelabai būtų, bet SFO pats tas.
Plaukėme maždaug taip:



Plaukiant SFO reikia įvertinti tam tikrus dalykus – vėją rimčiausiai įjungia popiet, tačiau vakare išjungia. Taip pat potvyniai-atoslūgiai. Reikia įvertinti ir juose – srovės greitis gali būti keletas mazgų. Taip pat labai skirtingos sąlygos skirtingose įlankos vietose. Jei prie Alamedos (starto vietos) vėjukas gana švelnus, tai po Bay Bridge jį išvis išjungia, o už Alcatraz salos (matėte turbūt filmą su S.Connerry ir N. Cage „Rock“? ) link Angel Island yra pats smagumas. Tarp salų nuo vandenyno ateinantis vėjas patenka į koridorių ir susidaro geras „pūtalas“. Bangos toje vietoje yra absoliutus chaosinis čiopas iki ~1.5 m aukščio. Su Colgate plaukiant gauni ir ant galvos purslų, todėl apsirengimas irgi turi būti atitinkamas. Susimąsčiau, kad toje vietoje su burlente kažkaip nenorėčiau atsidurt. Mindaugai – o tu ten windsurfindavai irgi ?
Taigis pasikapojome neblogai. O grįžtant teko plaukti prieš srovę, vėjas nusilpo, kai grįžom jau tamsu buvo. Aš sušalau, o Vytas aišku ne.
Sekmadienį buvo brolienės Ingos gimtadienio šventimas, tai ta proga buvo nuspręsta svečius prakatulinti su didesne jachta – kad nebūtų daug actiono, būtų daugiau relaxo, maisto, alaus, vyno ir t.t. Tąkart paėmėm 41 pėdos „The Edge“. Tai jau tokia didėlesnė jachta .



Bet kažkaip plaukėm plaukėm ir vėl iki SFO „Split“ (čia ten kur „skvozniakas“ ir čopas) nuplaukėm :) Vytas bijojo ten svečius vežt, tačiau ryžosi. Ir aišku pasiteisino – visiems ten irgi patiko adrenalino dozė. Aišku su Colgate jie ten vargu ar būt norėję atsidurti. Didesnė jachta daug stabiliau ir greičiau eina, bet adrenalino vis tik mažojoje daugiau.
O praėjusį penktadienį užšokome į Klaipėdą į didžiuosius burlaivius pažiūrėt. Neįtikėtina ! Ypač, kai palygini „Sedov“ ar „Mir“ esančius ~400 pėdų su 26-41 pėdučių jachta. Kiek ten burių, vivių ir įgulos ! Būtų labai įdomu praplaukti. Gal kada nors... :)

5 komentarai:

  1. Na jei pagal tą logiką, kad kuo arčiau vandens tuo daugiau adrenalino, tai vistik burlentė šiuo atžvilgiu nepralenkiama :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. nu kaip, su kaitu iš viso milimetrais skaičiuotum

    AtsakytiPanaikinti
  3. is principo jusu logika teisinga.
    Tik kiek kam to adrenalino reikia ?

    AtsakytiPanaikinti
  4. Ne, ten nedrisau burlenciuoti. Ten tik su mazulem 4.5-5.5 maciau vietiniu. Be to ten nera geros starto vietos burlentems.

    AtsakytiPanaikinti
  5. Dėl pėdų, tai dėkoti reikia Mistraliui, Fanatikui, F2 ir šutvei, kurie burlenčių gamybos vėliavą iš už Atlanto 1980 eroj pasiėmė. Surfboardus ir dabar pėdom ir coliais matuoja, havajiečiai savo custom wave burlentes irgi kartais. O jachtose tai tiesiog gili tradicija, kaip ir aviacijoj (aukštis pėdom, atstumai nm).

    AtsakytiPanaikinti

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.