Windsurfing Winter 08 II dalis

Tesiame Windsurfing žurnalo apžvalgą.


09 Gear preview.image

Atrinkau bent kiek aktualesnes Lietuvai lentas.


BIC fokusuosis ant beginner – intermediate rinkos. Techno 293 One Design skirtas “sparčiai populiarėjančiai” Olympic RS:X klasei.


Fanatic Freewave Team Edition.

imageŠią lentą “išmeti į orą” – no problem.

T-stingers po priekine koja palaiko tvirtą denį kad ir kaip galingai važiuotum (whatewer it means).

Ultra plonas padukas kojom, neva suteikia gerą kontrolę čiope.

Ir sako, kad ne tik visokiems fintams tinka, bet ir puikiai sukasi.


RRD Freestile Wave LTD image

Lengva, tvirta. Esminis šios linijos ypatumas yra litražas. Nuo 75 iki 115 litrų yra kas 5 litrus. Casey Hauser sako, kad jei jam reikia 85 litrų tos dienos sąlygom, jam nereikia sukti galvos kaip kompromisinti – ar 90 ar 80. Yeah, right…


Tabou 3S

image Kiek pasikeitė nuo 2008ų modelio. 87 ir 97 padarytos kad geriau suktūsi ir kiek geriau ant bangų dirbtų, o 107 padaryta lengvesniam išglisavimui. Matt’as Pritchar’as sako, kad jam 3S yra gera lengvo vėjo lenta. Gerai kai nepučia Maui’juose arba bump and jump kontinentiniuose ežeruose.

Gerai kad undinėlė išliko. Krrukiui ji buvo protą užtemdžiusi, kaži gal neatsilaikys…


Starboard KODE

image nuo 68 iki 122 litrų devynių dizainerių iš 4 šalių bendras šedevras. Greita, linksma (fun), gerai šoka, skaniai važiuoja ir tinka tiek side shore tiek onshore sąlygom. Žodžiu nereali lenta.


Dar yra burių preview. Norit? Parašykit komentaruose.


Top windsurfing tips:

1. prisiglausk, kad iškiltum. Mintis ta: waterstarto metu kūno svorio centras turi būti kuo arčiau šarnyro. Gintas siūlo nusipiešti gražią mergaitę ant burės apačios kad norėtumėte ją paliesti trapkilpės kabliu…

image2. Pasuk, kad padarytum jibe’ą. Didžiausia jibo problema yra ta, kad vairuotojai suka lentą bet nesuka burės. Tokiu būdu svoris persimeta ant galo ir jis nuskandinamas. Reikia persukti burę, kad galima būtų išlaikyti svorį priekyje.

3. Mesk, kad apsisuktum. Didžiausia problema darant carvingą ta, kad pavėluojama permesti burę. Patarimas toks: kai tik koja pasiekia kitą bortą, priekinę ranką prastumiam prie pat stiebo o galinę paleidžiam. Priekinę ranką tempiam atgal darydami didelę arką, ir momentaliai stumiam į lentos nosį. Pagauni burę ir važiuoji toliau ;-)

4. Kaip Krrukis jau rašė savo užpakaliniuose pastebėjimuose, norint išlaikyti burę (pvz. po posūkio ja pagavus pilną vėjo) reikia mesti užpakalį žemyn. Priekinė koją stumiam pirmyn. Tai ypač svarbu didelių burių pompinimui.

5. “7” reiškia greitį. Kaip RS ir rekomendavo paskaitykit apie lituoklius ;-) Va trapes rektų pasireguliuoti, kad rankos būtų ištiestos.

6. V prieš T. Darant “Tack” didžiausia klaida yra ta, kad burė pritraukiama prie krutinės. Nebelieka balanso ir virstam pačiupinėti apie ką vanduo. Burę reikia laikyti kaip įmanoma toliau nuo savės. Išteistom rankom. Persukus burę vėlgi – metam ją kuo toliau nuo savęs. Laikom "V" pozą.

image 7. Prieš vėją be kilpų. Freestailinės lentos kurių vairiukai mažiukai, o kojakilpė gale viena reikalauja biške kitoniško plaukimo norint užkilti prieš vėją. Reikia išlipti iš galinės kilpos. Tik nepamirškit jos vėl įkišti kai šoksit nuo bangelės.

8. Trapkilpes rišame arti. Ankščiau kai burės buvo lėvos, tai traukos centras važinėjo pirmyn atgal. Dabar kai burės gerulės traukos centras yra maždaug stabilus. Tad ten ir riškime trapkilpes. Turėsime daugiau laisvės rankoms pasidėti.

9. Kai plaukiam galu į priekį (toks fainas freestyle manevras), dėkite galinę koją tarp nosies ir stiebo, priekinę koją tarp stiebo ir kojakilpių. Plačia stovėsena reguliuojame kad negrimztu nosis bei vairiukas neartų vandens. Užpakalį laikom žemai. Taip galima kontroliuoti lentos judėjimą. Šis manevras praverčia sekliuose vandenyse kai reikia išplaukti.

10. Skaitykit ką rašo burių instrukcijos. Buriuotojai nusiperka naujas bures, bet takeluoja jas kaip ir prieš 20 metų. Taisyklės: menkesnis įtempimas per stiebą ir giką – daugiau jėgos burėje. Per mažas įtempimas – gūsiai permušinės. Didesnis įtempimas – mažiau jėgos, bet didesnė kontrolė. Per didelis įtempimas – nepaklusni burė. Eksperimentuokit.

2 komentarai:

  1. Graži ta 3S undinė :) Gal kažkada vėliau kokią nedidukę undinėlę ... Kai su TT daugmaž išsiaiškinsiu santykius :)

    O va apie upwind'ą įdomu. Man kažkaip gaunasi galinėj kilpoj tokia "persukta" koja. Kulnas daugiau į priekį žiūri. T.y. kaip ant snieglentės duck stance. Reikės kada prie silpnapūtės pabandyt visai išlipt.
    Kai vėjo daug tai ir taip puikiai kyla, o ir kontrolės reikia.

    Apie tack'ą, tai mano galva čia gal labiau aktualu kai vėjo mažai. Tada burė balansui reikalinga. Kai jo daug, tai užtenka užsikabint.

    Ir savo simmerį aš jau mečiau pertempinėt, nes tada fanieros lakštas labai jautrus gaunas.

    Vo :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. o kokios bures reviewinamos ? Jei weivai, tai kolkas neidomu, bet apie freeraidus/slalomus butu idomu

    AtsakytiPanaikinti

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.